Bronislav Kozák    Reiki mistr / učitel

  Menu
  Reklama
Reiki Seznam - Databáze Reiki mistrů a českých stránek o Reiki
Zakázkový internetový obchod
Spolek Kováři Olomouckého Kraje
www.reiki-cz.com  

Body na rukách a nohách


BODY NA RUKÁCH A NOHÁCH

91 Energie, napětí

Uprostřed mezi základnou krku a rameny. Uvolňuje napětí v ramennou a pažích, zahřívá tělo a budí energii.

92 Paže, krk, bolesti hlavy, ruce, žaludek a překyselení

Dvojí kontakt na vnější straně pažních kostí od lokte k rameni. Ošetřujeme přímo kost z vnější strany. Levá paže působí na levou, pravá na pravou část žaludku. Poznámka: žaludeční poruchy mohou způsobit těžkou dysfunkci rukou. Tyto body pomáhají také při bolestech paží, krku, hlavy a rukou.

93 Regulace cukru

Na špičce každého lokte. Ohněte ruku v lokti, lehčeji to najdete. Tyto body napojují na příštítná tělíska a pomáhají regulovat cukr, diabetes, hypoglykémii a tvorbu inzulínu.

Klikací obrázek s popisem jednotlivých bodů

94 Krevní oběh v předloktí a rukou (také bolesti a artritida kolena)

Místo, kde se vřetenní a loketní kosti rozpojují. Tento bod léčí ruce a vyzařuje do hlavy. Jsou domněnky, že uvolňuje mízu v těle. Jestli je tento bod citlivý naskrz, ošetřujte jej z obou stran současně. Zlepšuje krevní oběh v předloktí a rukou.

95 Břišní míza, cukrovka, oči, nohy, svaly, štítná žláza

Na přední straně nohy nahoře v místě rozdvojení holenní a lýtkové kosti. To je druhý a nejmocnější kontakt pro břišní mízu. Tento kontakt účinkuje od začátku Achillovy šlachy na zadní straně paty po zadní straně nohy nahoru až do kříže, kde stimuluje žlázy “A" ve slabinách a celý břišní lymfatický systém. Ošetření má tonizující účinek u starších lidí. Působí dobře na svaly, plynatost, bolení nohou s pocitem pálení, cukrovku, na štítnou žlázu a vystouplé oči.

96 Tračník, bolesti nohou

Ve středu lýtkového svalu zezadu. Pomáhá při bolestech ve středu tohoto svalu, při potížích v tračníku a v nohou.

97 Svaly

Na vnější boční straně lýtkového svalu. Postupujte po obrysech svalu dolů. Je to vynikající pro svaly nohou a celého těla.

Klikací obrázek s popisem jednotlivých bodů

98 Bolesti, vyvrtnutí

Na vnější straně pod každým kotníkem. Kontaktní body jsou velikosti hrášku. Působí na neuralgii, tračník, vyvrtnutí a bolesti hlavně v břiše.

99 Střeva, obezita

Tento kontakt je na celém hřebeni kyčelních kostí. Přejděte palci po obou kyčelních kostech současně. Vydržte u těch míst, která jsou bolestivá a ucítíte vyzařování do střev. Jelikož ochablost střevní funkce bývá spojena s obezitou, ošetřujte denně body 99 a 100, jestli máte problémy se svou vahou. Tyto kontakty také působí dobře na trávení a na aminokyseliny.

100 Zácpa, kyčelní kosti, střeva, podvrtnutí, namožení

Je to boční kontakt na vrcholu výčnělku na každém velkém trochanteru. Kontakt pro namožení na jakémkoliv místě-na těle, ale léčí také kyčelní kosti. Obvykle lépe hmatatelný, když pacient sedl. Kontroluj tyto body při každé zácpě, vyvrtnutí a těžkém namožení.

101 Tračník

Nejlépe vsedě tlačte na horní část stehna, až narazíte na kost zcela v blízkosti slabiny. Léčí tračník.

102 Břicho, závratě, nohy, kolena

Na vnitřní straně nohy na zadní straně kolenního kloubu. Velmi důležitý bod při potížích v nohách jako čéška a v břiše, hlavně ve střevech a slezině. Pomáhá také při závrati.

Klikací obrázek s popisem jednotlivých bodů

Klikací obrázek s popisem jednotlivých bodů

103 Střeva

Po celé délce vnitřní strany stehenní kosti. Tlačte na kost dovnitř. To je bolestivé skoro u každého, protože každý trpí určitou eliminativní nevyvážeností. Léčí střeva.

104 Srdeční lymfa, dysfunkce kolena

Čéškové kontakty se nachází v měkké tkáni ve středu za horním okrajem kolenní čéšky. Bolest v těchto kontaktech může znamenat narušenou činnost čéšky a následná poškození průchodu mízy k srdci nebo narušení funkce samotného kolena.

105 Bolest v kyčlích a nohou, hormony, napětí

Asi ve středu silného svalu lýtka na vnější straně, těsně za holenní kostí. Tlačte pro uvolnění spolu s body 64 na obou stranách těla při bolestech v kyčlích a nohách a pro ovlivnění pohlavních hormonů.

106 Duševní zmatenost, hypofýza

Umístění je přibližně stejné jako u 105, jenže na vnitřní straně nohy. Jestliže je citlivý, ošetřujte tento bod pro léčení hypofýzy a “zmateného myšlení". Téměř všichni lidé užívající drogy ucítí bolest.

107 Tračník

Podél střední části holenní kosti na obou nohách. Ošetření této kosti působí na nervy celého tračníku. Masírujte jen v mezích snesitelnosti. l mírný dotek může být velmi bolestivý. Velmi důležité.

108 Systémový. Městnání, stahy, chodidla, energie

Kolem vnitřního i vnějšího kotníku. Soustředěnými kruhy postupujte dovnitř ke kotníkové kosti. Zdá se, že tyto kontakty jsou systémové, protože je možno cítit je na celém těle od hlavy až k patě. Výzkum v této oblasti zdaleka ještě není ukončen. Nezapomeňte na 108 při zápce a potížích s chodidly. Vnitřní kotník ovlivňuje energii tělesných tkání, vnější městnání a stahy. Tyto body jsou při ošetřování velmi důležité. Postupujte obezřetně.

109 Zácpa, kyčelní kosti, plíce, míza

Uprostřed mezi kotníkem a nejzazším koncem paty je další kontakt na kyčelní kost a plíce. Kontrolujte také při problémech průchodnosti slizu z plic do střev. Tento bod se má vždy ošetřovat při zácpě, problémech v plicích a kyčlích. Je méně významný než bod 54.

110 Dýchání, slezina, slinivka břišní.

Ve středu klenby chodidla. Tlačte palcem na nártní kosti na obou chodidlech. Kontakt působí na slezinu a slinivku, někdy i na dýchání.

111 Oči, lymfa

Na přední straně nohy, kde se kotník sbíhá s holenní kosti. Je to přímý kontakt k očním svalům. Ošetřete při všech očních potížích. Působí také na lymfu.

Klikací obrázek s popisem jednotlivých bodů

112 Energie, zánět

Ve středu každého chodidla těsně před vyvýšeninou paty. Tyto kontakty spojují energii země s člověkem, která může postoupit až k mozku. Jsou důležitá při všech zánětech, jako 21 při infekci, jako zánět tlustého střeva, cystitidě, zánětu podbřišku a žil.

113 Otlaky, dna, prostata, pohlavní orgány, koleno

Pod kloubem palce. Sklouzněte špičkou palce přes výraznou kost a zatlačte do hloubky. Je-li místo bolestivé, může to znamenat vážné ucpání v pohlavních orgánech. Může také působit při bolestivých otlacích na koleno.

114 Striktura, zauzlení a křeče močového měchýře a močovodu

Palcem a ukazovákem mačkejte tkáň mezi palcem a druhým prstem. Uvolňuje svalové křeče, křeče nebo stahy v ústi měchýře a močovodu. Jsou-li v močovodu kameny, je tento bod velmi bolestivý. Kamínek na pravé straně v této oblasti může také vyvolat příznaky zánětu slepého střeva s velkými bolestmi. Ošetřujte 114 při napěti v močovodu a v měchýři a při svalových křečích. Při ledvinových kamenech zkontrolujte bod 67.

Klikací obrázek s popisem jednotlivých bodů

115 Dýchání, plíce, hypofýza

Ve středu spodní strany palce je kontakt k hypofýze a celé soustavě plic při některých dechovým potížích. Tlačte směrem ke kosti a vydržte, až se v palci uvolní všechny zplodiny.

  <<< Předchozí
1  2  3  4  5  6  7  8  9  10
Další >>>  

Použito z knihy: Akupresura, M. Landa, OKC SM - NOVÝ JIČÍN 1990

91 Energie, napětí 91 Energie, napětí 92 Paže, krk, bolesti hlavy, ruce, žaludek a překyselení 93 Regulace cukru 94 Krevní oběh v předloktí a rukou </b>(také bolesti a artritida kolena) 95 Břišní míza, cukrovka, oči, nohy, svaly, štítná žláza 96 Tračník, bolesti nohou 97 Svaly 98 Bolesti, vyvrtnutí 99 Střeva, obezita 100 Zácpa, kyčelní kosti, střeva, podvrtnutí, namožení 101 Tračník 102 Břicho, závratě, nohy, kolena 103 Střeva 104 Srdeční lymfa, dysfunkce kolena 105 Bolest v kyčlích a nohou, hormony, napětí 106 Duševní zmatenost, hypofýza 107 Tračník 100 Zácpa, kyčelní kosti, střeva, podvrtnutí, namožení 100 Zácpa, kyčelní kosti, střeva, podvrtnutí, namožení 108 Systémový. Městnání, stahy, chodidla, energie 109 Zácpa, kyčelní kosti, plíce, míza 110 Dýchání, slezina, slinivka břišní. 111 Oči, lymfa 112 Energie, zánět 113 Otlaky, dna, prostata, pohlavní orgány, koleno 114 Striktura, zauzlení a křeče močového měchýře a močovodu 115 Dýchání, plíce, hypofýza

Rychlý kontakt: Bronislav Kozák, Na Vyhlídce 286/5, 779 00 Olomouc - Neředín | mobil: 608 867 794, e-mail: reiki@reiki-cz.com

Malosériová výroba - Zakázkové šití - Opravy a úpravy oděvů - Šití vzorků - Šití historických kostýmů - Pracovní oděvy - Speciální zakázky (oponové závěsy, sedáky na kostelní lavice, pytlíky na mince ....). Bezva Portál - Katalog pro nákup po internetu 'Seznam a katalog - uměleckých kovářů / inzerce práce / odkazy na obchody optimalizace PageRank.cz TOPlist Statistiky pro Reiki-cz.com SEO Rozcestník Portál Olomouc - informační portál města
Tento web NEPOUŽÍVÁ žádné cookies. Používáme pouze session k zabezpečení funkčnosti stránek.
Bronislav Kozák, 2002 - 2024